First slide
KURUMSAL

1984 yılında Arif ZALOĞLU tarafından kurulan Nur Kireç San. Tic. ve Paz. Ltd. Şti., Adana ilinde bulunan agrega tesisi, kireç ocakları, kireç fırınları ve kireç söndürme tesisleri ile 30 yılı aşkın süredir “NUR KİREÇ” ve “NUR AGREGA” markalarıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Günlük 3.000 ton agrega (CaCO3), 1.000 ton sönmemiş kireç (CaO) ve günlük 250 ton söndürülmüş kireç (Ca(OH)2) olan kapasitesini, 2015 yılı içinde tamamlayacağı yeni yatırımları ile toplam 4.500 ton/güne çıkarmayı hedeflemektedir.

Nur Kireç, başta demir-çelik endüstrisi ve gaz beton-ytong fabrikaları olmak üzere alçı fabrikaları, yapı kimyasalları fabrikaları, hazır beton fabrikaları, vb. sanayi tesislerine, yol ve yapı sektörlerine tedarik ettiği agrega (CaCO3), sönmemiş kireç (CaO) ve söndürülmüş toz kireç (Ca(OH)2) ürünlerini Türkiye’de Akdeniz, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerine, dünyada ise Rusya, Ukrayna, Irak, Suriye, Afrika, İsrail, Kıbrıs, Yunanistan ve Afrika ülkeleri gibi çok geniş pazarlara sunmaktadır.

2015 yılından itibaren devreye alınan “NUR YAPI KİMYASALLARI” tesisinde, günlük 1200 ton kapasite ile çimento bazlı hazır sıva, yapıştırıcı, derz dolgu, zemin tesviye ve tamir harçları üretmeye başlamıştır. Nur Yapı Kimyasalları, bünyesinde kurduğu modern Ar-Ge laboratuvarındaki tecrübeli teknik ekibi ile gerçekleştirdiği yoğun çalışmaları sayesinde Türkiye ve dünyada yapı sektöründe yenilikçi çözümler sunan, sağlam ve kaliteli yeni ürünleri ile müşterilerine hizmet vermenin heyecanı ve gururunu yaşamaktadır.

Nur Kireç San. Tic. ve Paz. Ltd. Şti. teknolojiyi sürekli takip ederek, sanayi ve perakende sektörlerine sunduğu çevre dostu ürünleri ile %100 müşteri memnuniyeti sağlamayı kendine hedef edinmiştir.